CERVERA - PORT AVENTURA
˙ltima hora
194,100 km. Dissabte, 28 de marš del 2015, 00:00 h
Narraciˇ de la cursa
17:17 / km
Alberto Contador ha patit una caiguda dins els tres darrers quil˛metres, per la qual cosa no ha perdut temps. DemÓ la Volta es decidirÓ a Montju´c
16:50 / 194 km
L'australiÓ Richie Porte (Sky) segueix lÝder d'una general sense canvis significatius
16:48 / 194 km
El jove i prometedor catalÓ Marc Soler (Movistar) signa una merit˛ria quarta posiciˇ a l'etapa
16:46 / 194 km
Chernetski (Katusha) s'imposa a PortAventura als seus companys d'escapada
16:40 / 189 km
L'escapada mantÚ 2:00 i tÚ moltes possibilitats d'arribar
16:36 / 184 km
El grup capdavanter queda reduit a 12 i mantÚ 2:20 sobre el pilot
16:34 / km
Laurens Ten Dam (Lotto NL) abandona per caiguda i Ús traslladat en ambulÓncia a l'hospital de Reus
16:29 / 178 km
La diferŔncia dels 13 escapats, on resisteix el jove vilanovÝ Marc Soler, es redueix a 2:40
16:24 / 175 km
Es trenca el grup d'escapats i resten 13 ciclistes al cap de cursa
16:19 / 171 km
3:19 Ús la diferŔncia respecte al pilot, d'on tira Tinkoff
16:14 / 157 km
3:19, diferŔncia al cim de Coll Roig
16:12 / 157 km
Ordre de pas per l'alt de Coll Roig (3a categoria): Danielson (Cannondale), Paterski (CCC) i Chernetski (Katusha)
15:56 / 153 km
Els 21 aventurers comenšen l'ascensiˇ a Coll Roig amb 3:40 de diferŔncia
15:46 / 143 km
Sortint de Falset, el grup de 21 (on hi ha el catalÓ Marc Soler) augmenta l'avantatge a 4:04
15:35 / 137 km
La diferŔncia del escapats Ús de 2:27
15:16 / 127 km
A l'avituallament, la diferŔncia s'ha reduit a 2:20
15:06 / 118 km
Els 21 escapats tenen 2:54 d'avantatge respecte al pilot
14:50 / 107 km
3:36 Ús la diferŔncia del grup capdavanter respecte al pilot
14:48 / km
Mas (Caja Rural) i Danielson (Cannondale) segueixen liderant els esprints especials i la muntanya, respectivament
14:46 / 87 km
Ordre de pas a l'alt de Prades: Danielson (Cannondale), Molard (Cofidis) i Preidler (Giant)
14:16 / 82 km
El gran grupo pierde 2:30 a cinco kilˇmetros de coronar
14:12 / km
Abandona Henderson (Lotto Soudal)
14:07 / 79 km
A 8 qui˛metres del cim la diferŔncia de la escapada es redueix a 2:42
13:58 / 76 km
Els 21 corredors que formen el cap de cursa comenšen l'ascensiˇ a l'alt de Prades (1¬ categoria)
13:52 / 72 km
La diferŔncia dels escapats augmenta a tres minuts
13:40 / km
Abandonen Prades (Caja Rural), Vilela (Caja Rural), Morice (Europcar) i DÝaz (Colombia)
13:37 / 61 km
Al pas per Blancafort, els escaptas porten 2:30 al gran grup
13:11 / 40 km
Es compleix la primera hora de cursa 40,5 km/h
13:09 / 39 km
2:00 Ús l'avantatge dels 21 escapats
12:56 / 31 km
El pilot perd 1:50 amb el grup que ara Ús de 21 corredors, ja que s'ha sumat Cousin (Europcar)
12:49 / 20 km
Ordre de pas pel l'esprint intermedi de Vallfogona de Riucorb: Preidler (Giant), Chernetski (Katusha) i Cano (Colombia)
12:46 / 19 km
La diferŔncia entre els 20 escapats i el pilot Ús de 1:55
12:44 / 19 km
Preidler (Giant) i Cano (Colombia) contacten amb el cap de cursa que formen Vorganov (Katusha), Chernetski (Katusha), Silin (Katusha), Van Garderen (BMC), Soler (Movistar), Danielson (Cannondale), Verona (Etixx), Alaphilippe (Etixx), Lecusinier (FDJ), Durasek (Lampre), Kruijswijk (Lotto NL), Hivert (Bretagne), Vachon (Bretagne), Paterski (CCC), Navarro (Cofidis), Loic (Cofidis), Jeandesboz (Europar) i Minnaard (Wanty)
12:41 / 12 km
Abandona Ivan Basso (Tinkoff)
12:29 / 10 km
Es forma una escapada de 18 corredors i dos ciclistes mÚs fan de pont entre el cap de cursa i el gran grup
12:14 / km
Abandona Jes˙s Hernßndez (Tinkoff)
12:13 / 0 km
Clement Chevier (IAM), Boris Vallee (Lotto Soudal), Jasper Stuyven (Trek) i Jan Ghyselinck (Wanty) no han pres la sortida.
12:06 / 0 km
159 ciclistes prenen la sortida a Cervera. La temperatura Ús de 16 graus
11:45 / 0 km
Bon dia des de Cervera. El control de firmes es tanca a les 11.45. La sortida real Ús a les 12.00
Comentaris
16:40
juan camilo, fusa
rigo, esuna mierda
16:35
juan camilo, fusa
rigo yano gana nbuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
16:30
juan camilo, fusa
colombiava a ganar
16:24
John, Bogotß
Vamos Rigo!!! Arriba Colombia!!!
16:21
juan camilo, fusa
Los fugados, por equipos, son: Eduard Vorganov (RUS/Katusha) Sergei Chernetski (RUS/Katusha) Egor Silin (RUS/Katusha) Dani Navarro (ESP/Cofidis) Loic Chetout (FRA/Cofidis) Jerome Cousin (FRA/Europcar) Fabrice Jeandesboz (FRA/Europcar) Carlos Verona (ESP/Etixx-Quick Step) Julian Alaphilippe (FRA/Etixx-Quick Step) Jonathan Hivert (Bretagne) Floriant Vachon (FRA/Bretagne) Georg Preidler (AUT/Giant Alpecin) Alex R. Cano (COL/Colombia) Tejay Van Garderen (USA/BMC) Marc Soler (ESP/Movistar) Thomas Danielson (USA/Cannondale-Garmin) Pierre-Henri Lecusinier (FRA/FDJ) Kristijan Durasek (CRO/Lampre-Merida) Steven Kruijswijk (NED/Lotto NL) Maciej Paterski (POL/CCC) Marinus C. Minnaard (NED/Wanty)ygani rigo
16:21
juan camilo, fusa
Los fugados, por equipos, son: Eduard Vorganov (RUS/Katusha) Sergei Chernetski (RUS/Katusha) Egor Silin (RUS/Katusha) Dani Navarro (ESP/Cofidis) Loic Chetout (FRA/Cofidis) Jerome Cousin (FRA/Europcar) Fabrice Jeandesboz (FRA/Europcar) Carlos Verona (ESP/Etixx-Quick Step) Julian Alaphilippe (FRA/Etixx-Quick Step) Jonathan Hivert (Bretagne) Floriant Vachon (FRA/Bretagne) Georg Preidler (AUT/Giant Alpecin) Alex R. Cano (COL/Colombia) Tejay Van Garderen (USA/BMC) Marc Soler (ESP/Movistar) Thomas Danielson (USA/Cannondale-Garmin) Pierre-Henri Lecusinier (FRA/FDJ) Kristijan Durasek (CRO/Lampre-Merida) Steven Kruijswijk (NED/Lotto NL) Maciej Paterski (POL/CCC) Marinus C. Minnaard (NED/Wanty)
16:20
juan camilo, fusa
Los fugados, por equipos, son: Eduard Vorganov (RUS/Katusha) Sergei Chernetski (RUS/Katusha) Egor Silin (RUS/Katusha) Dani Navarro (ESP/Cofidis) Loic Chetout (FRA/Cofidis) Jerome Cousin (FRA/Europcar) Fabrice Jeandesboz (FRA/Europcar) Carlos Verona (ESP/Etixx-Quick Step) Julian Alaphilippe (FRA/Etixx-Quick Step) Jonathan Hivert (Bretagne) Floriant Vachon (FRA/Bretagne) Georg Preidler (AUT/Giant Alpecin) Alex R. Cano (COL/Colombia) Tejay Van Garderen (USA/BMC) Marc Soler (ESP/Movistar) Thomas Danielson (USA/Cannondale-Garmin) Pierre-Henri Lecusinier (FRA/FDJ) Kristijan Durasek (CRO/Lampre-Merida) Steven Kruijswijk (NED/Lotto NL) Maciej Paterski (POL/CCC) Marinus C. Minnaard (NED/Wanty)
16:19
juan camilo, fusa
Sigue la pelea de los 15 contra el pelotˇn. Llega el ˙ltimo sprint especial del dÝa. Tinkoff, con lo que tiene, tambiÚn tira del gran grupo.
16:18
juan camilo, fusa
aer
16:13
juan camilo, fusa
me pueden decir quien gano
16:12
juan camilo, fusa
comolaven
16:01
jiji, por donde la ven
por donde la ven?
15:54
BEST, ...
Go LEO Go !!!
15:50
vladimir, PANAMA
entre valverde y contador tienenh que tratar de sacrase de arriba a duran y a porte
15:49
vladimir, PANAMA
los colombianos van pedaleando bien pero no llegan
15:46
Irene, Orsha
íValverde!
15:41
nelson, algarve
forša Alberto e Valverde
15:40
christian, vamos pantano
al top 10
15:39
christian, vamos pantano
vamosss pantano
15:33
BEST, ...
GO LEOPOLD KONIG GO!!! HE HASN T FORM ...
15:29
efrain, estados unidos
como van los colombianos hoy?
15:23
vladimir, PANAMA
CONTADOR SE QUEDO SIN GREGARIOS . IGUALMETE ESL PUEDE SOLO
15:18
valentini, go pozzo !
Forza Pozzovivo ! forza Ag2r !
15:06
efrain, estados unidos
otransmision en vivi tv o internert
15:05
efrain, estados unidos
donde puedo oir la vuelta en espanol
15:02
Majk Tak O, Go Paterski!
Go paterski gogogogo!
15:00
jean, GO !! Jonathan HIVERT
GO !!! Jonathan HIVERT
14:54
FanCol, good work from colombian cycling riders, go Alex!!!
good work from colombian cycling riders, go Alex Cano!!
14:30
Defiende El Maillot, Salamanca
íEscucha la etapa en DIRECTO y en ESPAĐOL en @DEM_Ciclismo! íEl programa dedicado, exclusivamente, al ciclismo! Narramos TODAS las pruebas UCI World Tour. íHoy, desde las 15:30h., puedes escuchar la etapa de la Volta a Catalunya! EN ESTE ENLACE: www.demfm.com/reproductor.html
14:14
nwm, ok
is leopold lonig in the peleton?
14:13
nwm, ok
i think richie porte...
13:47
Sergi, Sant Joan de les Abadesses
I think it's Paterski
13:05
jmc, nl
Who is the best classified in the breakaway?
Nom:
Poblaciˇ:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Temps
País
1
44
PORTE, Richie
TEAM SKY
27:42:57
AustrÓlia
2
68
POZZOVIVO, Domenico
AG2R LA MONDIALE
a 00:00:05
ItÓlia
3
11
CONTADOR, Alberto
TINKOFF - SAXO
a 00:00:07
Espanya
4
31
VALVERDE, Alejandro
MOVISTAR TEAM
a 00:00:16
Espanya
5
81
URAN, Rigoberto
ETIXX - QUICK STEP
a 00:00:18
Col˛mbia
6
71
ARU, Fabio
ASTANA PRO TEAM
a 00:00:27
ItÓlia
7
24
ATAPUMA, Darwin
BMC RACING TEAM
a 00:00:33
Col˛mbia
8
111
VALLS, Rafael
LAMPRE - MERIDA
a 00:00:43
Espanya
9
155
KELDERMAN, Wilco
TEAM LOTTO NL - JUMBO
a 00:01:09
Pa´sos Baixos
10
51
MARTIN, Daniel
TEAM CANNONDALE - GARMIN
a 00:01:35
Irlanda
11
105
PANTANO, Jarlison
IAM CYCLING
a 00:02:16
Col˛mbia
12
122
DE CLERCQ, Bart
LOTTO SOUDAL
a 00:02:27
BŔlgica
13
43
KIRYIENKA, Vasil
TEAM SKY
a 00:02:29
Bielor˙ssia
14
173
PARDILLA, Sergio
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
a 00:02:33
Espanya
15
134
CHAVES, Esteban
ORICA GreenEDGE
a 00:02:35
Col˛mbia
16
2
CARUSO, Giampaolo
TEAM KATUSHA
a 00:02:37
ItÓlia
17
156
KRUIJSWIJK, Steven
TEAM LOTTO NL - JUMBO
a 00:02:42
Pa´sos Baixos
18
142
BARGUIL, Warren
TEAM GIANT - ALPECIN
a 00:03:38
Franša
19
167
ZOIDL, Riccardo
TREK FACTORY RACING
a 00:03:59
└ustria
20
86
BRAMBILLA, Gianluca
ETIXX - QUICK STEP
a 00:04:00
ItÓlia
1
2
3
...
8
Anar a pàgina:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Temps
País
1
4
CHERNETSKI, Sergey
TEAM KATUSHA
04:42:47
Russia
2
88
ALAPHILIPPE, Julian
ETIXX - QUICK STEP
04:42:47
Franša
3
193
PATERSKI, Maciej
CCC SPRANDI POLKOWICE
04:42:47
Pol˛nia
4
32
SOLER, Marc
MOVISTAR TEAM
04:42:47
Espanya
5
181
HIVERT, Jonathan
BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
04:42:47
Franša
6
21
VAN GARDEREN, Tejay
BMC RACING TEAM
04:42:47
Estats Units d'AmŔrica
7
146
PREIDLER, Georg
TEAM GIANT - ALPECIN
04:42:47
└ustria
8
205
MOLARD, Rudy
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
04:42:47
Franša
9
55
DANIELSON, Thomas
TEAM CANNONDALE - GARMIN
a 00:00:03
Estats Units d'AmŔrica
10
83
VERONA, Carlos
ETIXX - QUICK STEP
a 00:00:03
Espanya
11
96
LECUISINIER, Pierre-Henri
FDJ
a 00:00:03
Franša
12
156
KRUIJSWIJK, Steven
TEAM LOTTO NL - JUMBO
a 00:00:08
Pa´sos Baixos
13
208
CHETOUT, Loic
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
a 00:00:11
Franša
14
236
MINNAARD, Marco
WANTY - GROUPE GOBERT
a 00:01:23
Pa´sos Baixos
15
3
VORGANOV, Eduard
TEAM KATUSHA
a 00:01:23
Russia
16
188
VACHON, Florian
BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
a 00:01:23
Franša
17
211
CANO, Alex Norberto
COLOMBIA
a 00:01:23
Col˛mbia
18
226
COUSIN, Jerome
TEAM EUROPCAR
a 00:01:26
Franša
19
6
SILIN, Egor
TEAM KATUSHA
a 00:01:26
Russia
20
141
MEZGEC, Luka
TEAM GIANT - ALPECIN
a 00:01:50
EslovŔnia
1
2
3
...
8
Anar a pàgina:
Pos.
Equip
Temps
País
1
BMC RACING TEAM
91:34:35
Estats Units d'AmŔrica
2
TEAM SKY
a 00:01:46
Regne Unit
3
TEAM CANNONDALE - GARMIN
a 00:06:44
Estats Units d'AmŔrica
4
ETIXX - QUICK STEP
a 00:14:05
BŔlgica
5
ASTANA PRO TEAM
a 00:16:09
Kazakhstan
6
TEAM KATUSHA
a 00:22:03
Russia
7
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
a 00:25:34
Franša
8
TEAM LOTTO NL - JUMBO
a 00:32:10
Pa´sos Baixos
9
AG2R LA MONDIALE
a 00:37:11
Franša
10
MOVISTAR TEAM
a 00:42:15
Espanya
11
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
a 00:48:00
Espanya
12
IAM CYCLING
a 00:52:07
Su´ssa
13
LAMPRE - MERIDA
a 00:54:14
ItÓlia
14
LOTTO SOUDAL
a 00:55:10
BŔlgica
15
TEAM EUROPCAR
a 01:06:43
Franša
16
FDJ
a 01:09:36
Franša
17
TREK FACTORY RACING
a 01:14:56
Estats Units d'AmŔrica
18
TEAM GIANT - ALPECIN
a 01:17:41
Alemanya
19
BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
a 01:44:23
Franša
20
WANTY - GROUPE GOBERT
a 01:46:20
BŔlgica
1
2
Anar a pàgina:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Punts
País
1
055
DANIELSON, Thomas
TEAM CANNONDALE - GARMIN
88
Estats Units d'AmŔrica
2
036
HERRADA, Jose
MOVISTAR TEAM
53
Espanya
3
044
PORTE, Richie
TEAM SKY
44
AustrÓlia
4
167
ZOIDL, Riccardo
TREK FACTORY RACING
39
└ustria
5
193
PATERSKI, Maciej
CCC SPRANDI POLKOWICE
36
Pol˛nia
6
214
DUQUE, Leonardo Fabio
COLOMBIA
36
Col˛mbia
7
011
CONTADOR, Alberto
TINKOFF - SAXO
35
Espanya
8
205
MOLARD, Rudy
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
34
Franša
9
068
POZZOVIVO, Domenico
AG2R LA MONDIALE
32
ItÓlia
10
101
COPPEL, JÚr˘me
IAM CYCLING
28
Franša
1
Anar a pàgina:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Punts
País
1
175
MAS, Luis Guillermo
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
11
Espanya
2
055
DANIELSON, Thomas
TEAM CANNONDALE - GARMIN
5
Estats Units d'AmŔrica
3
205
MOLARD, Rudy
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
4
Franša
4
036
HERRADA, Jose
MOVISTAR TEAM
4
Espanya
5
171
ARROYO, David
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
3
Espanya
6
141
MEZGEC, Luka
TEAM GIANT - ALPECIN
3
EslovŔnia
7
146
PREIDLER, Georg
TEAM GIANT - ALPECIN
3
└ustria
8
167
ZOIDL, Riccardo
TREK FACTORY RACING
3
└ustria
9
208
CHETOUT, Loic
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
3
Franša
10
154
KEIZER, Martijn
TEAM LOTTO NL - JUMBO
3
Pa´sos Baixos
1
Anar a pàgina:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Temps
País
1
082
DE LA CRUZ, David
ETIXX - QUICK STEP
31:35:17
Espanya
1
Anar a pàgina:
Pos.
Dorsal
Nom
Equip
Temps
País
1
155
KELDERMAN, Wilco
TEAM LOTTO NL - JUMBO
30:31:39
Pa´sos Baixos
2
142
BARGUIL, Warren
TEAM GIANT - ALPECIN
30:34:08
Franša
3
027
TEUNS, Dylan
BMC RACING TEAM
31:04:58
BŔlgica
4
034
FERNANDEZ, Ruben
MOVISTAR TEAM
31:05:51
Espanya
5
096
LECUISINIER, Pierre-Henri
FDJ
31:06:13
Franša
6
083
VERONA, Carlos
ETIXX - QUICK STEP
31:07:17
Espanya
7
182
SEP┌LVEDA, Eduardo
BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
31:15:53
Argentina
8
085
VAKOC, Petr
ETIXX - QUICK STEP
31:17:41
TxŔquia
9
178
PARRA, Heiner Rodrigo
CAJA RURAL-SEGUROS RGA
31:21:54
Col˛mbia
10
225
COQUARD, Bryan
TEAM EUROPCAR
31:25:55
Franša
1
Anar a pàgina:
Twitter
Facebook